39

Ö.M.Ş.H Tarihçesi

Ö.M.Ş.H Tarihçesi

Ö.M.Ş.H Tarihçesi

ÖZEL MUŞ ŞİFA HASTANESİ TARİHÇESİ
 
ÖZEL MUŞ ŞİFA HASTANESİ kurulumu, 2006 yılında başlayarak, belediyenin onaylaması, ruhsat alımı, yeşil alan düzenlenmesi vb. bürokratik işlemler ve binanın dizayn işlemlerinin tamamlanması süreçlerinden sonra, istasyon  Caddesi No: 22 adresinde, 2006 yılında Özel Muş Şifa Tıp Merkezi adı altında hizmet sunmaya başlamıştır.
 
Başta sınırlı bir hizmet sunumu düşünülürken, zamanla artan talep karşısında, hizmet çeşitliliği de arttı. Endoskopi hizmetleri, renkli doppler, laparoskopi, artroskopi C kollu görüntüleme sistemleri, mamografi, kemik dansitometre ile hizmet sunumuna devam etti.  İlerleyen zaman içerisinde gelişmeye, genişlemeye devam ederek, 12 Aralık 2009 yılında, tıp merkezinden, Özel Muş Şifa Hastanesi olarak, ayakta ve yataklı tedavi hizmeti verilmeye başlanmıştır. İlk başta 37 hasta yatağı ( odaların bir kısmı tek kişilik, bir kısmı çift kişilik ) ile hizmete başlayan Özel Muş Şifa Hastanesi, gelen hasta portföyünü göz önünde bulundurarak, hem kaliteyi artırmak, hem de hizmet sunumunu geliştirmek amacıyla, tüm odalar tek kişilik, banyo, tuvalet, televizyon, refakatçi koltuğu, giysi dolabı, etajer, vb. bulunan 1. sınıf hasta odası şeklinde, 45 yatak ile hizmet sunumuna devam etmiştir.
 
İlerleyen zaman içerisinde, Yenilenen yüzüyle ve yönetimiyle Sn.Alparslan ÖZMEN liderliğinde Muş halkına sunmuş olduğu hizmet ağını genişletmek amacıyla, resmi kurumlarla anlaşma yapma yoluna gitmiştir. Bu zaman içerisinde, hastaneye yeni yatırımlar yapılmış olup, tıbbi cihaz ve ekipman revizyonu yapılmıştır. Tıbbi teknolojinin en son ürünü olan cihazlarla hizmet kalitesi arttırılmıştır.
 
Bugün, SGK kapsamındaki hastalara,  yurt dışı ve özel sağlık sigortası kapsamındaki hastalara hizmet sunan, İç hastalıkları, Genel cerrahi, Çocuk, Beyin cerrahi, Kadın hastalıkları ve doğum, KBB, Göz, Kardiyoloji, Üroloji, FTR, , Anestezi ve Reanimasyon, Beslenme ve Diyetetik, FTR laboratuvarı, Radyoloji Laboratuvarı, Biyokimya Laboratuvarı,  ve Acil servisin bulunduğu, geniş kapsamlı bir hastane haline gelmiştir. Bünyesinde 18 uzman hekim ve  4 pratisyen hekimden oluşan 22 hekim kadrosu ile birlikte  yaklaşık 93 personel istihdam ettirmektedir.