Başkan Mesajı

Değerli Şifa Ailesi

Kurulduğumuz 12 Aralık 2009 dan itibaren” insan sağlığını bütünüyle korumak ve iyileştirmek için hizmetlerimizi, herkes için değer yaratacak eşsizlikte ve süreklilikte sunmak” misyonumuzla ve “bireysel ve toplumsal sağlığa dair olumlu ilklere imza atmak” için çalışıyoruz.14 yıl önce Özel Muş Şifa Hastanesi olarak başladığımız bu yolculukta bugün itibarıyla 45 yataklı servis ,yenidoğan yoğun bakım, erişkin ,yoğun bakım  ve  7/24 hizmet veren acil polikliniği  ile modern son teknoloji cihazlarla MUŞ iline sağlık  hizmeti vermenin heyecanını ve gururunu taşıyoruz.İyiye ve güzele dair her şeyin mümkün olduğu ilkesiyle hareket eden Özel Muş Şifa, kaliteli sağlık hizmetlerinin yanında pek çok toplumsal süreçte de belirleyici rol oynamaktadır. Biz, kurumsal tarihimiz boyunca sağlığın bütüncül bir süreç olduğunun ve iyilik halini sağlamanın yetmeyeceğinin, iyilik halini korumanın da önemli olduğunun vurgusunu yaptık. Bu nedenle de bireysel ve toplumsal sağlığa dair bütün alanlarda aktif olarak yer almaktayız.  Bundan sonra da tüm alanlarda, bütün uzmanlığımız ve başarılarımızla yer almaya devam edeceğiz. Çevremizin, bizden hizmet alanların bizlere gösterdikleri özen ve duydukları güvenden aldığımız ilhamla çalışıyoruz.

Sağlık, bireyin sahip olduğu varlık durumunun en değerli göstergesidir. Bundan dolayıdır ki kıymetine paha biçilemez. Birey olarak da toplum olarak da onu iyileştirmenin ötesinde onu korumaya yönelmeliyiz. Sürdürülebilir sağlık ve iyilik halinin temelini bu bakış açısı oluşturmalıdır. Bununla birlikte sadece fiziki sağlık göstergeleri, iyilik halinin bütününü temsil etmez. Ruhsal ve sosyal sağlığımızın derecesi, bir başka deyişle bütüncül iyilik hali, sağlıklı bir bireyi temsil eder. Bu bakımdan, biz Şifa ailesi olarak tedavi edici hizmetlerimizin yanında önleyici hizmetler sunmaktayız. Kendimizi “HASTA HANE” olarak değil “SAĞLIK HANE” olarak konumlandırdık.

Her başarı, yaşayan bir kurum kültürünün sonucunda elde edilir. En iyisi için beraber olmak yetmez, birlikte olmak gerekir. Ortak akıl, birlikte yaşanılan anlar, duyguyu ve anlamı yaratır. Bizim referans noktamızı da bu bilinç oluşturmaktadır. Her biri birbirinden değerli ve alanında uzman sağlık çalışanlarından oluşan deneyimli ve güçlü kadromuz, teknolojik donanımımız, gelişim odaklılık ve bilimsellik ilkesi ile dizayn ettiğimiz hizmet kalitemizle 21. yüzyıl dünyasına ilişkin global kurguda sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önemli hastaneleri sıralamasındaki yerimiz almaya hazırız.

Daima daha iyiye giden bir yolculuğun içerisindeyiz. Bu yolculuktaki başarıya tek taraflı ulaşılamaz. Herkesin bir sorumluluk payı var. Biz, sizi yarına sağlıkla ulaştırmak için kendi üzerimize düşen sorumluluğumuzun bilincide olup. güvenle hizmet almanız ve sağlıkla bir şekilde hayatınıza devam etmeniz için şifa grubu olarak yanınızdayız.

Siz, umutlarınıza sahip çıkın yeter, sağlığınız bize emanet…

Sağlıklı günler dileriz

ALPARSLAN ÖZMEN 

YÖNETİM KURULU BAŞKANI